#

Dzień Edukacji Narodowej 2023

Wtorek, 17.10.2023

Dnia 17.X.2023r. w Bursie Nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta wszystkich pracowników oświaty.

Przedsięwzięcie to rozpoczęło się przywitaniem przez wychowanki bursy: Julię Zawalniak i Marię Pieckowską pani wicedyrektor Marii Tomczyk oraz zgromadzonych wychowawców. Następnie przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bursy Julia Zawalniak i Maciej Nowak złożyli najserdeczniejsze życzenia gronu pedagogicznemu, do którego popłynęło wiele ciepłych i miłych słów uznania i wdzięczności za codzienny trud pracy wychowawcy, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie młodzież zaprosiła uczestników do udziału w quizie

„ Najlepsi z najlepszych”, podczas którego ukazane zostały slajdy z karykaturami wychowawców. Szkice wszystkich wychowawców wykonały mieszkanki naszej bursy uczące się w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie. Rozbawieni do łez wychowawcy wspólnie zgadywali kto jest pokazany   na rysunkach. Po skończonym pokazie zebrani wychowankowie wręczyli wychowawcom własnoręcznie wykonane z kolorowego papieru kwiaty przygotowane na warsztatach okolicznościowych pod kierunkiem Pani Patrycji Barwińskiej wraz z pięknie zapakowanymi karykaturami. Następnie przy dźwięku uroczystych fanfar Hania Radomska oraz Julia Rozner  wwiozły  na salę tort ufundowany przez wychowanków bursy. Grupa osób pod kierunkiem pani Beaty Rurys oraz Hanny Wińskiej pod nazwą „ Teatralne Bursiaki” zaprezentowali bardzo zabawne przedstawienie „ Czerwony Kapturek szuka księcia”. Na zakończenie Maria Staniszewska zaśpiewała piosenkę Kaśki Sochackiej „ Niebo było różowe”.

Oprawa muzyczna Oskar Jaroszewicz, fotograf – Joanna Gryciuk.

Następnego dnia Julia Zawalniak oraz Maciej Nowak wręczyli wszystkim pracownikom niepedagogicznym kwiatki z papieru oraz słodki upominek.

Opiekunami uroczystości były panie: Patrycja Barwińska, Beata Rurys i Ewa Jachimowicz.