#

VIII Turniej Techniczny

Wtorek, 30.05.2023

To już tradycja, zadania o charakterze teoretycznym oraz konkurencja-sprintersko-wydolnościowa były oceniane przez profesjonalne jury: Panią Patrycję Barwińską, Pana Jacka Machurę – nauczyciela z Elektronika oraz wychowanków Marię Szudzińską i Marcina Andruszkiewicza.

W tym roku o tytuł Bursotechnika walczyli: Oliwia Kościelna, Karol Klobuszeński, Filip Kandybowicz, Jan Bernatowicz, Oskar Jaroszewicz.

Na początek, dla uspokojenia nerwów startujących na scenie wystąpiła Kaja Nowakowska  prezentując utwór zespołu Perfekt ,,Kołysanka dla nieznajomej". Pierwszą konkurencją były zadania z zakresu informatyki. Zadaniem drugim było odgadnięcie i wypisanie na kartkach nazwy urządzenia zaprezentowanego przez Paulinę. Następnie odbyła się druga i trzecia tura pytań pisemnych. Kolejnym zadaniem było rozwiązanie tematycznej krzyżówki z hasłem w ciągu 5 min. Ostatnim zadaniem były zmagania sprinterskie. Zawodnicy mieli  pochwycić kartkę papieru przez słomkę, używając płuc, przejść do przeciwległej ściany i położyć kartkę na stolik.

Występ Szymona Drozdowskiego Rotary - ,,Lubiła tańczyć" we własnej aranżacji umilił oczekiwania na wyniki.

Po podliczeniu wyników między Karolem i Filipem był remis, tym samym los zdecydował o dogrywce. Przewodnicząca jury wspólnie z Panią Dyrektor Marią Tomczyk i Panem Jackiem Machurą podali osiągnięcia poszczególnych uczestników oraz wręczyli certyfikaty,  pamiątkowe statuetki wykonane przez Pana Jana Kazimierza Nienadowskiego oraz nagrody.

Tytuł I Bursotechnika 2023 przypadł Filipowi Kandybowiczowi.

Zawodnikom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.